Muratpaşa Başkanı Guidetti’yi Hedef Aldı: “Hürrem Sultan” Lakaplı Marina Markova için VakıfBank Yolları Kapalı

Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop Spor Kulübü Başkanı Aydın Kaya, kulübün bu sezon sergilediği performans ile ilgileri üzerine toplayan ‘Hürrem Sultan’ lakaplı oyuncusu Marina Markova ile ilgili önemli transfer açıklamalarında bulundu.

Detaylar ?

Kaynak: https://www.voleybolmagazin.com/marin…

Bu sezon Vodafone Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop Spor Kulübü’nün Başkanı Aydın Kaya, takımın gözde oyuncusu Marina Markova ile ilgili Voleybol Magazin’e açıklamalarda bulundu.

Hürrem Sultan lakaplı oyuncunun transferi hakkında Voleybol Magazin’e konuşan Kaya, Markova için “İki kulüp hariç tüm kulüplerle masaya otururuz.” ifadesini kullandı.

23 yaşındaki yıldızın kulüp için çok değerli bir sporcu olduğunu belirten Kaya, oyuncuyu transfer etmek isteyen iki takımın etik şekilde hareket etmediğini söyledi.

‘Marina Markova bizler için çok değerli bir sporcu. Sergilediği oyun da ortada. Bir çok kulübün oyuncumuza talip olması doğal. Fakat talip olmanın da, transfer teklifinde bulunmanın da etik çerçeveler içerisinde olması gerekir.’

Muratpaşa başkanı, söz konusu iki takımın Türk Hava Yolları ve VakıfBank olduğunu ve bu kulüplerle masaya asla oturmayacaklarını sebepleri ile beraber dile getirdi.

VakıfBank’ın başantrenörü Giovanni Guidetti’nin, Markova’yı kulübün izni olmadan transfer etmek için aradığını açıklayan Kaya, İtalyan antrenörün etik şekilde hareket etmediğini ve doğru bir yöntem izlemediğini söyledi.

Başkan, Türk Hava Yolları’nın ise Muratpaşa ile oynayacağı maçın hemen öncesinde Rus oyuncu için transfer teklifinde bulunduğunu bildirdi.

‘VakıfBank’ın başantrenörü Giovanni Guidetti sporcumuzu direkt olarak aramış ve transfer teklif etmiştir. Bizce bu etik olmamakla beraber doğru bir yöntem değildir. Bunun haricinde Türk Hava Yolları ise kendileriyle oynayacağımız maçın hemen öncesinde sporcumuza transfer teklifinde bulundu. Bu durumu da etik bulmuyorum. Düşünsenize maç yapacağınız takım size transfer teklif ediyor. Ne kadar doğru. Bu durumu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.’

Öte yandan, Aydın Kaya bu sezon yıldızı parlayan 23 yaşındaki oyuncuya talip olan diğer tüm kulüpler için kapılarının açık olduğunu belirtti.

‘Sporcumuzu kadrosuna katmak isteyen iki kulüp hariç tüm kulüplerle masaya otururuz, talep ettiğimiz rakamı vermeleri durumunda sporcumuzun bonservisini kendisine veririz.’

İşte Muratpaşa Başkanı’nın Sultanlar Ligi’nin yeni Hürrem Sultan’ı ile ilgili yaptığı açıklamalara sosyal medyadan gelen tepkiler ⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x