Altay, genç futbolcu Mehmet Onur Yıldız’la profesyonel sözleşme imzaladı

Trendyol 1. Lig ekibi Altay, 16 yaşındaki futbolcusu Mehmet Onur Yıldız’la profesyonel sözleşme imzaladı.

Altay’dan yapılan açıklamada, “Kulübümüz; Altay Akademimizde formamızı giyen genç oyuncumuz Mehmet Onur Yıldız ile ilk profesyonel sözleşmesini 3 yıllık olarak imzaladı” denildi.

Açıklamaya göre, Gaziemir Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’ndeki imza törenine Altay Başkanı Murat Pervane, Mehmet Onur Yıldız ve Yıldız’ın ailesi katıldı.

Yıldız ailesine böyle bir evlat yetiştirdikleri için teşekkür eden Murat Pervane, Yıldız’ın sevgi ve saygısını asla kaybetmeyen, saha içi ve saha dışı çalışma azmi ve karakteri ile kendi yaş gruplarına da örnek olan bir oyuncu olduğunu söyledi.

Pervane, “Akademi takımlarımızdan nice Mehmet Onur’lar çıkartmak ve onları önce büyük Altay’ımıza sonra ülke futboluna kazandırmak istiyoruz. Gelecekte futbol A takımımızın başarılarında önemli rol oynayacağına inanıyoruz. Mehmet Onur’un önünde uzun bir futbol kariyeri var. Çıkmış olduğu bu yeni kariyer yolcuğunda büyük Altay forması ile başarılı bir futbol yaşantısı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Mehmet Onur Yıldız ise “Şu an yaşadığım heyecanı anlatmak hiç kolay değil. Tam olarak hayalini kurduğum anı yaşıyorum. Bana değer veren kulübümüze, başkanımıza, teknik ve idari kadromuza, tüm hocalarımıza, futbolcu abilerime, altyapımızda bulunan tüm futbolcu kardeşlerime üzerimde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Kulübümüzde futbol yaşantısına başlayan, başarılı olan, milli takımlarda forma giyen çok büyük kariyerli futbolcu abilerim var. Ben de adımı o isimler arasına yazdırmak ve büyük Altay’ımız için başarılı olmayı çok istiyorum. Bunun için çok çalışacağıma söz veriyorum” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x